21 Kasım 2012 Çarşamba

Majestelerinin Hizmetinde ...


Haliyle James Bond' la geçmiş bir haftasonundan sonra böyle bir başlık atmam gayet normal. "Skyfall" yaklaşık 2,5 saat izleyicilere Daniel Craig' e doyma fırsatı verdi.
Bir kadın olup da filmden etkilenmedim çıktım diyen bence kendini kandırıyordur. Karizma itibariyle James Bond / Daniel Craig yaktı geçti diyebilirim !!!
Filmden de bahsetmek gerekirse, bence şimdiye kadar çevrilmiş Bond filmlerinin arasından en iyilerinden biriydi. Temposu ve kurgusu, ayrıca müzik seçimleri de son derece başarılıydı.
Her ne kadar yukarıda Daniel Craig' den ne kadar etkilendiğimi yazmış olsam da, bende James Bond için biraz fazla aksiyondan kahramanı havasına bürünmüştü. Benim klasik Bond anlayışıma Pierce Brosnan ve tabi ki de Sean Connery daha uygun. Ancak Daniel Craig' in de oyuncu olarak hakkını yememek lazım.

Ayrıca filmin bir güzel yanı da başlangıçta yaklaşık bir 20 dakikasının İstanbul çoğunlukta olmak üzere Türkiye' de geçmesiydi. Gerçi Haydarpaşa' dan kalkan tren biraz hızlı Adana' ya ulaştı ama ne de olsa kahramanımız James Bond ...

Bu arada o kadar çok paylaşacağım yemek tarifi birikti ki, çok mutsuzum. En kısa zamanda fotoğraflarıyla birlikte teker teker hepsini aktaracağım.

Haftanın kalan günlerinin su gibi akıp geçmesi dileği ile, mutlu çarşambalar :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder