7 Temmuz 2013 Pazar

Sessizlik ...
Ülkemizde yaşanan son olaylar sırasında sessiz kalmayı tercih ettim. Çünkü çenemi ve elimi tutamayıp muhtemelen başımı belaya sokacak bir şeyler söyleyecektim. Belki bunu korkaklık olarak görebilirsiniz, ama ben buna "Sessiz Protesto" demek istiyorum.

Geçtiğimiz ay içerisinde Bodrum' a arkadaşım Filiz' i ziyarete gittim. Gezi Parkı olaylarının en ateşli olduğu günlerdendi, İzmir' de de her gün yürüyüşler ve protestolar oluyordu.
Ancak Bodrum' a vardığımda sanki başka bir ülkeye gitmiş gibi oldum. Ne her yer bayrak doluydu, ne olayları insanlar protesto ediyordu ne de tencere çalıyordu, yani durum vahimdi. 
İnsanlarımız olaylardan uzak olunca kendilerini tamamen dış dünyadan soyutlayabiliyorlar. Adeta başka bir yerde yaşıyormuş gibi düşünüyor ve davranıyorlar. Ama Martin Neilmöller' in ünlü sözlerini unutuyorlar ;
Naziler komünistler için geldiğinde sesimi çıkarmadım; çünkü komünist değildim.
Sosyal demokratları içeri tıktıklarında sesimi çıkarmadım; çünkü sosyal demokrat değildim.
Sonra sendikacılar için geldiler, bir şey söylemedim; çünkü sendikacı değildim.
Benim için geldiklerinde, sesini çıkaracak kimse kalmamıştı.


Bunun dışında Bodrum' un diğer (Kuşadası, Marmaris) kıyı şehirlerine göre daha az yüksek bina içermesi sebebiyle görece güzel olduğunu söyleyebilirim.
Özellikle Bodrum Kalesi ve içerisindeki Sualtı Arkeoloji Müzesi hem çok bakımlı hem de çok içerikli, muhakkak gezilmeli.
Bodrum çarşısı da cıvıl cıvıldı. Plajlarının Mavi Bayraklı olması da cabası. Biz Bardakçı Koyuna gittik. Oradaki tesisler de plajı ve denizi temiz tutmaya özen göstermişler.
Ayrıca Leman Cafe' nin kahvaltısını da şiddetle tavsiye ederim. Porsiyonlar bir hayli büyük, iki kişi rahat rahat paylaşabilir.


Herkese mutlu haftalar diliyorum ...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder