25 Ocak 2013 Cuma

Yeni Yıl Yeni Umutlar ...


Biraz uzun bir aradan sonra merhaba :)

Öncelikle kartpostal gönderen ;herkese çok teşekkür ederim, ellerinize sağlık. İyi dilekleriniz için de ayrıca teşekkürler. Her birini açarken yaşadığım sevinci (gözlerimdeki ışığı) iş yerimdeki arkadaşlarım gördü. Yeni yılda hediyelerini açan çocuklar gibi hissettim kendimi ...
(İki haftadır izinde olduğum için yeni gelenler varsa onları ancak haftaya paylaşabileceğim.)

Yine ders çalışmak için izindeyim. Maalesef büyüsek de sınavlar bitmiyor. Şimdi de yükselmek için sınava giriyoruz. Fakirin ekmeği umut deyip, fazla kadro olmasa da her sene iznimin yarısını harcayıp sınava hazırlanıyorum. O sebeptendir ki yaklaşık 1 aydır bloguma hiçbir şey yazamadım.
Ders çalışmak (sevmediğiniz konuları) insanın içindeki her türlü şevki öldürüyor sanırsam galiba ...
Ya da ders harici bir şey yaptığımdan vicdan azabı duyduğum için de olabilir !!!


Bunlardan bahçemin yaklaşık bir ay önceki hali. Frezyalarım, anemonlarım ve kedi tırnaklarım çıkmaya başladı. Şimdi çok ama çok daha büyükler. En kısa zamanda son hallerini ve de yeni baş vermeye başlayan sümbüllerimin ve çiğdemlerimin de fotoğraflarını paylaşacağım.


Bir de yemek tarifi ...
Bu tarifi Refika' dan (Mucize Lezzetler - http://www.mucizelezzetler.com/) esinlenerek yaptım.

 Çiğdem Usulü Refika Tostu


Lavaş ekmeği
Kırmızı - Sarı dolmalık biber
1 adet kuru soğan
Acı sucuk
Kaşar peyniri
Acı biber sosu
KekikÖnce biberleri parmak kalınlığında, soğanı halka halka ve sucuğu da fazla ince olmayacak şekilde doğrayın. İsterseniz tavada isterseniz tost makinesinde biber ve soğanı közleyin, sucuğu da ayrı bir tavada (yağı çok çıkabilir) kızartın.
Lavaşa acı biber sosunu sürün ve istediğiniz kadar kekik dökün. Üzerine ince kesilmiş kaşarı koyun, kaşarın üzerine de soğan, biber ve sucukları dizin ve yine bir miktar kaşar koyun.
Tost makinasına yerleştirip, kaşarlar eriyene kadar çok bastırmadan pişirin.

Afiyet olsun ...
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder